בע"ה י"ז אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חודשים לפני הפיגוע: המחבל תקף את חברתו היהודיה

כנגד המחבל שרצח את הרב איתמר בן גל הי"ד נפתח תיק בחשד לתקיפת חברתו היהודיה. החברה סיפרה: "הוא השתמש באלימות אבל היה אדם מקסים"

  • אלחנן גרונר
  • כ"ד שבט תשע"ח - 10:36 09/02/2018
גודל: א א א
התכתבות של יהודיה עם המחבל בדף הפייסבוק שלו (צילום מסך)
התכתבות של יהודיה עם המחבל בדף הפייסבוק שלו (צילום מסך)

הכתובת היתה על הקיר?

כנגד המחבל עבד אל-כרים עאדל עאסי, שרצח ביום שני את הרב איתמר בן גל הי"ד בצומת אריאל, נפתח לפני מספר חודשים תיק על תקיפה של חברתו היהודיה, כך נחשף ב"ידיעות אחרונות".

החברה מצוטטת בכתבה בעיתון כאומרת שהמחבל "השתמש באלימות פיסית ומילולית אבל ידעתי מאיפה זה בא ובגלל זה לא התרגשתי. תמיד הייתי לצידו וניסיתי להרגיע", סיפרה.

לצד זאת התעקשה החברה כי "לפי ההכרות שלי איתו הוא היה בן אדם מקסים, כל מי שהיה לצידו נשבה בקסם שלו. אני אישית מזועזעת והייתי בהלם. עד עכשיו אני לא מסוגלת לעכל את זה. אני מתחננת, מה שהוא עשה זה חמור מאוד, שיסגיר את עצמו לכוחות הביטחון לפני שיהיה מאוחר מידי".

מאז הפיגוע הלך והתברר כי המחבל שהה במוסדות רווחה של מדינת ישראל, שם גם הכיר חברות יהודיות. בדף הפייסבוק שלו שיתף שוב ושוב לאורך השנים פוסטים מסיתים המביעים תמיכה במחבלים שרצחו יהודים, וכן סרטונים של מחבלים צועדים ברחובות שכם כשהם חמושים.

עוד בנושא:

ענת גופשטיין מארגון להב"ה פרסמה שלשום סרטון בו פנתה לבנות שנמצאות בקשר עם ערבים וקראה להן להתעורר.

"כולן אומרות לי, הערבי שלי הוא לא כזה, הערבי שלי הוא אחר", סיפרה גופשטיין. "הערבי שלי לא מחבל הוא יתגייר, אבל בסופו של דבר הוא לא מתגייר. את מתאסלמת, מוכה חבולה ומושפלת. כדי שלא תגלי שהחבר שלך של היום הוא המחבל של מחר תעזבי אותו עכשיו לפני שיהיה מאוחר. אנחנו בארגון "להבה" מחכים לטלפון שלך", אמרה.

כלבים להרתעת מחבלים

בתוך כך, המצוד אחר המחבל נמשך, בעיקר באזור שכם, כאשר החשש במערכת הביטחון הוא שהמחבל, שנפצע מניגוח רכב של קצין צה"ל במהלך הפיגוע, ינסה לבצע פיגוע נוסף.

בימים האחרונים הצטרפו ביחידת הכלבנים יכ"ל מכפר תפוח, למאמצי האבטחה וההרתעה, ואנשיהם מאבטחים יחד עם חיילי צה"ל את צומת אריאל עם כלבי השמירה והתקיפה של היחידה.

"אנחנו מנסים קצת להחזיר תחושה של ביטחון אישי לתושבים וגם קצת הרתעה. כשהם רואים את הכלב הם מבינים את היכולות של הכלב וזה מסייע להרתעה, וכמובן גם לסייע בכל מקרה בעת הצורך", אומר יקותיאל (מייק) בן יעקב ראש היחידה.

"כלבים יכולים לא רק להרתיע ולהגן מפני מחבלים, הם גם האופציה הטובה ביותר ללכידת מחבל המבקש להמלט מזירת פיגוע", אומר ראש היחידה, יקותיאל (מייק) בן יעקב. "אני מקווה שגורמי הביטחון יפנימו זאת ויתנו את ידם ליחידת הכלבנים, כך שנוכל להוציא יותר מתנדבים לשטח ולהעניק ביטחון ליהודים בתקופה הקשה הזו".  

​ לאחרונה, בפגישת עבודה שקיים בכלביה של היחידה בכפר תפוח, קרא יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון, לעם ישראל, לתמוך ולהצטרף לעבודת הקודש של יחידת הכלבנים – ובכך לסייע להצלת נפשות בישראל.

יכ"ל מפעילה כלבייה ומרכז לאילוף והכשרה של כלבי עבודה בכפר תפוח, אפרת, שדה בר – נוקדים ובמושב הזורעים בגליל.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד