בע"ה י"ט אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חברי כיתת הכוננות של עדי עד זומנו למשטרה

המשטרה זימנה לעדות חברים בכיתת הכוננות של עדי עד. הישוב בתגובה: "מצפים מכל גורמי האכיפה להתרכז בתפיסת הפורעים הערבים"

  • אלחנן גרונר
  • כ"א שבט תשע"ט - 17:51 27/01/2019
גודל: א א א
הנער שהותקף ונדקר בידי ערבים ליד עדי עד (באדיבות המצלם)
הנער שהותקף ונדקר בידי ערבים ליד עדי עד (באדיבות המצלם)

המשטרה זימנה היום לעדות לוחמים מכיתת הכוננות של הישוב עדי עד בגוש שילה, וזאת לאחר האירוע בשבת בו נהרג מחבל ערבי בהתפרעויות בין אל מועייר לעדי עד לאחר פיגוע דקירה.

בישוב עדי עד מסרו בתגובה כי הם קוראים לרשויות לפעול נגד הפורעים הערבים ולא נגד הלוחמים.

"חברי כיתת הכוננות פעלו בחירוף נפש להצלת חיים ולשלילת אירוע חטיפה", נמסר מהישוב. "לוחמי הכיתה פעלו שכם אחד עם חיילי צה"ל על פי חוק והם כפופים לתחקיר הצה"לי ולא להודעות המשטרה.

אנחנו מצפים מכל גורמי האכיפה להתרכז בתפיסת הפורעים הערבים ומיצוי הדין עם כל מאות המתפרעים ועם חוליית הדוקרים. במקביל על מפקדי הצבא לצאת בהודעת גיבוי פומבית ללוחמי צה"ל וכיתת הכוננות על התפקוד הראוי לשבח שלהם באירוע החמור הזה".

בתוך כך, באל מועייר נערכה היום הלוויתו של ההרוג, אשר בקול היהודי חשפנו כי ישב במאסר ממושך בגין פיגועי ירי והנחת מטען חבלה.

גופת ההרוג לא נותחה

באתר ynet צוטטו גורמים מהכפר שסיפרו כי גופתו של ההרוג לא עברה נתיחה ולא הועברה לרשויות הישראליות, דבר שעתיד להקשות בצורה משמעותית על החקירה וגילוי סיבת המוות בכלל ובטח ובטח הנשק ממנו נורה הקליע שפגע בהרוג אם אכן כך קרה. בנוסף תואר כי עדי ראיה ערבים מאשרים שגם חיילים ביצעו ירי חי באירוע, אולם הם טוענים כי החיילים ירו באוויר בלבד. 

עו"ד איתמר בן גביר תקף היום את הטלת החקירה על המפלג לפשיעה לאומנית בימ"ר ש"י.

"ההחלטה להטיל את מלאכת חקירת האירוע בו תקפו מחבלים מתיישבים יהודים בסמוך ליישוב עדי עד על המפלג לפשיעה לאומנית בימ"ר ש"י אומרת דרשני ומעלה סימני שאלה רבים.

נסיון העבר העשיר מלמד כי בחקירות של המפלג לפשיעה לאומנית בימ"ר ש"י הופנתה האצבע המאשימה במרבית המקרים לעבר הקרבנות, המתיישבים היהודים, ואילו בנוגע לתוקפים הערבים, כאמור, במרבית המקרים, נתגלתה אוזלת יד ואפס מוטיבציה על מנת להביא את האשמים האמיתיים לדין. אני קורא לשר לבטחון הפנים לפעול להעברת חקירת האירוע לגוף חוקר שעברו אינו רצוף באכיפה סלקטיבית ובהתנכלות למתיישבים". 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד