בע"ה י"ג תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ליל פרעות בירושלים, הצתות ופצועים; הר הבית נסגר ליהודים

בירושלים נפצעו לפחות 6 אזרחים ושוטרים נוספים בהתפרעויות במוקדים שונים. ערבים הציתו רכב בשמעון הצדיק ותקפו בתי מגורים, רכבים ואזרחים. המשטרה סגרה את הר הבית ליהודים

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ח אייר תשפ"א - 08:21 10/05/2021
גודל: א א א
(דוברות המשטרה)
(דוברות המשטרה)

יום ירושלים תשפ"א: אלפי ערבים התפרעו ברחבי ירושלים, אזרחים נפצעו ונזק נגרם לרכוש.

אמש, סמוך לשעה 20:00, התפרעו המוני ערבים סמוך לאוניברסיטת הר הצופים בבירה, יידו אבנים והתיזו גז פלפל לעבר יהודים שעברו במקום.

ארגון חוננו מדווח כי 6 יהודים נפצעו בדרגות פציעה שונות, ופונו לקבלת טיפול במרכז הרפואי שערי צדק. חלקם נפגעו מגז פלפל בלבד וטופלו במקום. עוד דווח, כי מספר שוטרים נפגעו אף הם.

לאחר מכן הפורעים הגיעו בסמוך לישיבת בית אורות, שם גרמו נזק למספר רכבים של יהודים. בנוסף, ניסו להצית במקום רכב של תלמידי הישיבה. מאבטחים מהישיבה הזעיקו את המשטרה ונאצלו לירות באוויר מנשקם בכדי להניס את הפורעים. עו"ד מהמחלקה האזרחית של ארגון חוננו מסייעים לפצועים.

באירוע אחר, עשרות ערבים רגמו באבנים שתי שוטרות שהוצבו סמוך לשער שכם בעיר העתיקה בירושלים.

בשכונת שמעון הצדיק (שייח' ג'ראח) דווח שוב על התפרעויות המוניות, בהם לקחו חלק ערבים רבים. במהלך ההתפרעויות, שכללו ידויי אבנים וירי זיקוקים, הציתו הפורעים ערבים את רכבו של אחד מתושבי המקום היהודיים.

בשכונת מעלה הזיתים בירושלים דיווחו על ירי זיקוקים לעבר בתי מגורים, גם בהר הזיתים בירושלים התפרעו ערבים ומתפללים שהגיעו לקבר זכריה הותקפו בידי ערבים. בשכונת א-טור בירושלים נפצע נהג יהודי שחלף במקום.

על גדר בית המשפט המחוזי בירושלים, ברחוב צלאח א-דין, תלו ערבים דגל של ארגון הטרור אש"ף.

הבוקר, פרסמו ערבים ברשתות החברתיות תמונות של אבנים, ברזלים שהוכנסו בתוך המסגדים בהר הבית במטרה לתקוף את האזרחים היהודים וכוחות הבטחון שיגיעו למקום. כמו כן, הערבים הציבו חסמים על דלתות הכניסה למסגדים בכדי למנוע כניסת כוחות הבטחון למקום.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 30 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד