בע"ה י"ב אב תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נעצר אחד המעורבים בניסיון הלינצ' סמוך לאריאל

זיד חרב שעמד במרכז תחקיר הקול היהודי לאחר ניסיון הלינצ' סמוך לאריאל נעצר שוב יחד עם מחבלי חמאס נוספים

  • שלום פרידמן, הקול היהודי
  • כ"ה תמוז תשפ"ב - 14:27 24/07/2022
גודל: א א א
המחבל המשוחרר זיד חרב עם סרטי חמאס  (הופץ ברשת. שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים)
המחבל המשוחרר זיד חרב עם סרטי חמאס (הופץ ברשת. שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים)

בסוף השבוע האחרון נעצר זיד חרב, מהמעורבים בניסיון הלינצ' סמוך לאריאל לפני כחודש במהלכו נהרג קרוב משפחתו עלי חרב, ואחד מהארבעה שעמדו במרכז תחקיר הקול היהודי.

בנוסף לחרב נעצרו עוד 4 מחבלים מאיסככא שעל פי דיווחי ערבים כולם פעילי חמאס שנכלאו בעבר בישראל. בשלב זה עדיין לא ברורה סיבת מעצרם.

נזכיר, כי למחרת פרסום התחקיר נעצרו ארבעת המעורבים בהם עסק התחקיר, אך הם שוחררו כעבור מספר שעות.

מספר ימים לאחר מכן שוחרר גם העצור היהודי, שנחקר בתחילה בשב"כ בחשד לרצח תחת צו מניעת מפגש עם עורך דינו. כזכור, עדי קידר שייצג את העצור מטעם ארגון חוננו דיווח על התעללות קשה מצד חוקרי השב"כ, כולל גרירתו של העצור ללא בגדים ומניעת טיפול רפואי. בתום כשבועיים בהם היה עצור הוא שוחרר למעצר בית בן 8 ימים לאחר שלטענתו דקר את חרב מתוך הגנה עצמית.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

מחבל משוחרר ומסיתי חמאס

בתחקיר הקול היהודי שפורסם לאחר האירוע עלה כי זיד חרב, שמסר עדות מפורטת גם בעיתון 'הארץ' וטען כי "המתנחל" ניסה קודם כל לדקור אותו, הוא מחבל משוחרר שנעצר מספר פעמים בידי ישראל. באחת הפעמים ישב עשרה חודשים בכלא בגין הסתה לטרור ושוחרר במהלך שנת 2020.

הוא נעצר שש פעמים נוספות בידי הרשות הפלסטינית עקב פעילות חמאסית, ובפעם האחרונה שהתרחשה לפני כחודשיים, שבת רעב ושוחרר כעבור שבועיים של מעצר קשה בכלא יריחו.

אביו של זיד הוא חוסאם חרב, מנהיג חמאס באזור סלפית וקרוב משפחתו של ההרוג באירוע. חוסאם יושב בימים אלו במעצר מנהלי בכלא הישראלי.

הוא נעצר במבצע מעצרים של צה"ל נגד בכירי חמאס לפני כתשעה חודשים יחד עם בנו זיד. הבן שוחרר והאב הושם במעצר מנהלי שחודש לפני כ-3 חודשים בחצי שנה נוספת. לפי דיווחי כלי תקשורת ערבים חוסאם חרב ריצה בסך הכל כ-15 שנות מאסר בכלא הישראלי.

מעורבים נוספים ששמם עלה בתחקיר הם אמג'ד חרב, פעיל חמאס ומסית לטרור, ונעים חרב, פעיל בארגון החזית הדמוקרטית לשחרור פלסטין, שהוא ובנו פארס, פירסמו דברי שבח למחבלים והסתה לטרור.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד