בע"ה ח' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
אחרי חודש וחצי:

נעצר המחבל שרצח את הרב בן גל הי"ד

עבדל חכים עאסי שביצע את פיגוע הדקירה בצומת אריאל נעצר הלילה. האלמנה: "זה לא ימנע ממחבל אחר לקום ולרצוח שוב"

  • אלחנן גרונר
  • ב' ניסן תשע"ח - 08:49 18/03/2018
גודל: א א א
הרב איתמר בן גל הי"ד (צילום: יצחק מלמד)
הרב איתמר בן גל הי"ד (צילום: יצחק מלמד)

לאחר חודש וחצי של חיפושים, נעצר הלילה בעיר שכם המחבל עבד אל חכים עאסי, שרצח את הרב איתמר בן גל הי"ד בפיגוע דקירה בצומת אריאל.

המחבל נעצר בבית בו הסתתר, ויחד עמו נעצרו מספר ערבים החשודים שסייעו לו. דובר צה"ל דיווח כי בעת המעצר נפצע המחבל וקיבל טיפול רפואי מהכוחות.

עוד בנושא:

הרב איתמר בן גל נרצח בדרכו לביתו בהר ברכה, שם היה אמור להשתתף בברית לאחיינו. המחבל התנפל עליו ודקר אותו, איתמר, שהופתע בעת שעמד בתחנת הסעה, ניסה להימלט אך כוחותיו לא עמדו לו. קצין צבא שעבר במקום עם רכבו דרס את המחבל, אך זה נפצע והצליח לקום ולהימלט.

מאז הוא הסתתר באזור שכם, והפך למודל חיקוי עבור צעירים ערבים, בעיקר משום שזמן כה רב הצליח להימלט מהצבא והשב"כ. המחבל חי ביפו ובשכם, שהה במוסדות רווחה של מדינת ישראל, והיה בקשר זוגי עם צעירות יהודיות, שאחת מהן לפחות סבלה על פי החשד מאלימות שהפעיל כלפיה.

יממה לפני הפיגוע תקף המחבל חיילים בצומת אריאל, אולם לפי עדי ראיה החיילים חששו להגיב ואפשרו לו להמשיך בדרכו.

מרים בן גל אלמנתו של איתמר הי"ד אמרה הבוקר בתגובה ללכידת רוצח בעלה, כי המעצר לא ימנע ממחבל נוסף לקום ולבצע פיגוע.

"האמת היא שאני לא מרגישה כלום. זה לא יחזיר לי אותו הביתה, ולא ימנע ממחבל אחר לקום ולרצוח שוב ולהרוס משפחה אחרת. הנחמה היחידה שלנו הדבר היחיד שימנע עוד רצח כזה הוא בנייה. הקמת עיר כתשובה לרצח.  אני לא מבינה למה ראש הממשלה מחכה. אני מבקשת ממנו הבוקר. מתחננת. תודיע הבוקר על אישור בניית 800 יחידות הדיור בהר ברכה ובכך הפוך אותה לעיר. זו הנחמה שלנו ושל כל עם ישראל זו תהיה התשובה האמיתית לרצח של איתמר".

גם יוסי דגן ראש מועצת שומרון חזר על קריאתו להקמת יחידות דיור נוספות באזור. יש לציין כי הפיגוע התרחש זמן קצר לאחר שהממשלה אישרה את חוות גלעד בתור תגובה לרצח הרב רזיאל שבח הי"ד מחוות גלעד בפיגוע ירי.

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד