בע"ה ז' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ערבי מטייבה ריגל לטובת איראן

הותר לפרסום כי ערבי בעל אזרחות ישראלית מטייבה הוא זה שריגל לטובת איראן והעביר אליהם מסרים באמצעות מכונת הצפה שקיבל מהם

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ו ניסן תש"פ - 09:10 20/04/2020
גודל: א א א

אימן חאג' יחיא, ערבי כבן 50 מטייבה, מואשם בעבירות ביטחוניות כנגד מדינת ישראל, לאחר שריגל לטובת גורמים איראניים, כך הותר ביום ראשון לפרסום.

לפני קצת יותר משבוע, הגישה פרקליטות מחוז מרכז לבית המשפט המחוזי מרכז בלוד, כתב אישום כנגד ערבי בעל תעודת זהות כחולה, בגין עבירות של מגע עם סוכן חוץ, גילוי החלטה לבגוד, מסירת ידיעה לאויב בכוונה לפגוע ביטחון המדינה, השמדת ראיה, איסור הלבנת הון ושיבוש מהלכי משפט.

על פי כתב האישום, במהלך השנתיים האחרונות יצר יחיא קשר עם אזרח לבנוני בשם חאלד ימאני באמצעות רשת הפייסבוק ובהמשך אף נפגשו במספר מקומות בהם דנמרק ופריז. שם הזדהה ימאני כאישו מודיעין איראני. מהפגישה עם ימאני, חזר יחיא עם מכשיר הצפה אך בארץ לא הצליח ליצור קשר באמצעותו עם גורמים איראניים. משנכשל, ולאחר התכתבויות נוספות עם ימאני בפייסבוק, חשש יחיא שיתפס והשליך את מכשיר ההצפה לביוב.

לפני כחודשיים, נפגש יחיא שוב עם אנשי מודיעין וביטחון איראנים, ביתווכו של חאלד, הפעם בבודפשט שבהונגריה. במהלך המפגשים, מסר יחיא מידע רב לאותם גורמים איראניים ושוחח עימם בנושאים שונים "והכל בכוונה לסייע לאיראן במאמציה לפגוע במדינת ישראל, בדרך של איסוף מידע מודיעני, ביטחוני, מדינית, אזרחי, חברתי ותקשורתי", כך נכתב בכתב האישום.

באותה תקופה נפגש יחיא עם אותם גורמים איראנים לפחות שלוש פעמים והם סיכמו להמשיך ולשמור על קשר בצורה חשאית באמצעות מכשיר הצפנה חדש, עם שבו לישראל.

יחיא תכנן, על פי הסיכום עם הגורמים האיראניים, לסייע למדינה העויינת באמצעות חיווי דעה על מגויסים פוטנציאלים נוספים, מסירת מידע מתוך שטחי ישראל על נושאים ומוקדים נוספים על פי דרישה וכן במישור של פעילות ביטחונית וחבלנית נגד מדינת ישראל. עבור כיסוי הוצאות הנסיעה של יחיא בעבר ובעתיד, העבירו לו האיראנים 5,000 יורו.

כשהגיע לישראל, המיר יחיא את הכסף בטולכרם למטבע ישראלי. בהמשך, במועדים שונים, ניסע יחיא להעביר מסרים לאיראנים באמצעות מכשיר הצפנה. בשלב מסוים, ניסה הנאשם, ללא הצלחה, לפצח הודעה מוצפנת שקיבל מהאיראנים.

בהמשך, נעצר יחיא בידי המשטרה באותה העת ניסה לשבור את מתקן ההצפנה ולהעלים אותו. תיק החקירה נחקר בידי שב"כ, יאחב"ל ויחידת לה"ב 433 של המשטרה. לאחר הגשת כתב האישום, מעצרו הוארך עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד