בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

פרשת העוזרת של בן ברק מסתבכת: הח"כ שיקר בשידור?

ח"כ בן ברק טען כי השייחים המסיתים איתם הצטלמה העוזרת שלו "לא היו מדריכים בקורס, לא הרצו בקורס ולא ליוו את הקורס". יצאנו לבדוק...

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • כ"א חשון תשפ"ב - 14:35 27/10/2021
גודל: א א א
הסתבך בשקרים. ח"כ בן ברק (אתר הכנסת)
הסתבך בשקרים. ח"כ בן ברק (אתר הכנסת)

פרשת העוזרת של ח"כ רם בן ברק (יש עתיד) יו"ר ועדת חוץ וביטחון, אינה יורדת מסדר היום. כפי שחשפנו בקול היהודי העוזרת ליניר אבו הזאז השתתפה בקורס של עמותת אל אקצא והצטלמה עם שלושה שייחים מסיתים שהרצו בקורס.

אלא שלאחר שהשעה אותה, בשבת האחרונה הודיע ח"כ בן ברק על החזרתה של אבו הזאז, עליה הוא סומך לדבריו ב-100%. בתכנית קלמן ליברמן ברשת ב' ביום ראשון אף ניסה בן ברק לגמד את הסיפור וטען שהשייחים המסיתים איתם הצטלמה העוזרת שלו אבו הזאז לא הדריכו, לא הרצו ולא ליוו את הקורס.

המראיין אסף ליברמן שואל את בן ברק האם "אלה שהצטלמה איתם היו חלק מהקורס?", והוא עונה בתגובה: "לא לא.... הם הגיעו לסיום הקורס, הם לא היו מדריכים בקורס, לא הרצו בקורס, לא ליוו את הקורס". לדברי בן ברק הם הגיעו רק בסיום הקורס ואז הצטלמו איתם המשתתפים.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

אז יצאנו לבדוק את העובדות: שלושת השייחים הרצו במהלך הקורס עצמו, וזאת מלבד נוכחותם ונאומיהם של סברי ובכיראת גם בטקס פתיחת הקורס. בתמונות הקורס אף איתרנו את העוזרת של בן ברק לירין אבו הזאז כשהיא נמצאת בהרצאות.

עכרימה סברי התומך בפיגועי התאבדות נאם בכנס הפתיחה של הקורס ובערב נוסף, ראיד פתחי בכיר הפלג הצפוני שהוצא אל מחוץ לחוק הרצה פעם אחת, ונג'אח בכיראת, שייח המזוהה עם חמאס, הרצה בקורס לפחות 4 פעמים והוא אף מוגדר בידי עמותת אל אקצא כ"מלווה אקדמי" של הקורס. בראיון באל ג'זירה הוא התגאה כי הקורס מושתת על תכנית לימודים שהוא עצמו יצר.

פנינו לח"כ רם בן ברק בבקשת תגובה לכך שדבריו שאמר בשידור רחוקים מן האמת, ובתגובה אישרו בלשכת ח"כ בן ברק כי אכן השייחים המסיתים השתתפו בקורס וטענו כי העוזרת לא השתתפה בבחינות הסיכום בעקבות חשיפת הקול היהודי.

עם זאת, תגובת רם בן ברק מתעלמת באלגנטיות מכך שלא אמר אמת בשידור. לא ברור אגב האם ידע את האמת ובחר לומר אחרת או שמא הטעו אותו, דבר המעלה סימני שאלה בנוגע לתחקיר שערך לדבריו ובסופו השיב אותה לעבודה.

איפה אפשר למצוא אתכם?
אנחנו רוצים להכיר אתכם! ספרו לנו היכן ניתן למצוא אתכם ברשתות החברתיות. 
לחצו כאן >>

מח"כ בן ברק נמסר לקול היהודי:  "דבריו של חבר הכנסת בן ברק כוונו לעניין המהותי: נוכחותה של עו"ד אבו הזאז בהרצאות ומפגשים לאחר שידעה את הבעייתיות הכרוכה בדבר. ראיד פתחי נתן הרצאה אחת קצרה במהלך הקורס על הדת. נאגח בכריאת, מתוקף תפקידו כסגן הוואקף לשעבר, נתן כ - 4 הרצאות אך ליניר נכחה רק ב3 מהן. ההרצאות היו על חשיבות המבנים במתחם ותפקידם במסגד. עכרימה סברי הופיע כאורח כבוד בשיחת הפתיחה ובערב השירה בלבד. היועצת לא נכחה בשום הרצאה ובשום מפגש מרגע שנודעו לה הדברים המיוחסים לאישים המדוברים. ברגע שידעה במי מדובר החליטה לעזוב ולא לגשת לבחינת הסיכום".

עוד יש לציין כי העוזרת שטוענת כי לא ידעה מה עמדות השייחים, לא שיתפה תמונת סלפי עם איש מלבד שלושת השייחים המסיתים. לא עם יו"ר הפלג הדרומי אבו דעבאס או סגנו צפואת פריג', לא עם מדריכי הטיולים ממשפחת אבו שמסייה שבתגובתה הראשונה טענה שהעבירו 70% מהקורס, ולא עם דמויות נוספות שהרצו בקורס.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד