בע"ה י"ב אב תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הדרום בעוצר: "למה אנחנו צריכים לפחד?!"

תושבים מהדרום בביקורת על ההחלטה להכניס לעוצר את תושבי עוטף עזה בשל מעצר המחבל בג'נין. אם אתם לא מסוגלים לשמור עלינו אז אל תעצרו"

  • שלום פרידמן, הקול היהודי
  • ו' אב תשפ"ב - 13:12 03/08/2022
גודל: א א א

לפני יומיים (ב') בשעות הערב עצרו לוחמי צה"ל את באסם א-סעדי, בכיר בארגון הטרור "הג'יהאד האיסלמי" בג'נין.

לאחר המעצר התקבלה החלטה במערכת הביטחון לחסום צירים מרכזיים בעוטף עזה, ולמעשה להכניס מספר יישובים בעוטף לסגר מוחלט, מתוך חשש שארגון הטרור ינסה לנקום על המעצר באמצעות ירי טילי נ"ט על רכבים שיעברו בצירים.

מלבד הצירים בעוטף שנחסמו, הופסקה גם תנועת הרכבות בין אשקלון לשדרות, וכ-100 חיילים כולל רבש"צים מהעוטף גויסו כדי לסייע בבידוד המרחב.

נציין, כי בעקבות דיווחים בתקשורת הערבית כי המחבל א-סעדי נפצע בבטנו בזמן מעצרו, פורסמה תמונה של א-סעדי מתוך חדרי החקירות מתוך מטרה כביכול להראות כי מצבו טוב, ומתוך מחשבה כי הדבר עשוי להוביל להרגיע את המתיחות הבטחונית.

בעקבות ההחלטה להטיל את הסגר למעשה על תושבי עוטף עזה, תושבים מהדרום ופרשנים צבאיים ומדיניים מתחו ביקורת על המדיניות שמפגינה חולשה ונותנת "נקודות" לארגוני הטרור עוד מבלי שירו אפילו כדור אחד.

מה שכלי התקשורת לא מספרים לכם - הצטרפו עכשיו לעדכונים מהקול היהודי>>

"למה אנחנו צריכים לפחד"

בעל עסק מהדרום אמר היום בראיון לערוץ 14 כי בשל העוצר שהוטל על היישובים נגרם לו נזק כבד.

"אנחנו רשת גדולה אז אני רואה את המספרים בשאר החנויות, אני עושה היום רבע מכל חנות אחרת שלנו. מי מחזיר לי את זה מי מפצה אותי על דברים כאלה? ואת אף אחד זה לא מעניין".

בעל העסק הוסיף ותקף את המדינה, ואמר כי אם היא לא מסוגלת להגן על התושבים בעוטף עזה אולי עדיף שלא תבצע מעצרים "עצרו איזה שהוא פעיל, למה אנחנו צריכים לפחד, למה אנחנו צריכים להכניס את כל איזור עוטף עזה למגננה, איפה אנחנו בתור מדינה?! אתם רוצים להכניס אותנו למגננה, בואו תנו לנו פיצויים. אתם לא מסוגלים לשמור עלינו, ואני אומר את זה בצער, אל תעצרו את הבן אדם, אתם עוצרים בן אדם ועצרתם מדינה שלימה בגלל שעצרתם בן אדם".

"תתעוררו, יש אנשים שחיים כאן מתפרנסים כאן, יש ילדים שלא הלכו לקייטנות בגלל זה. אז מה בגלל שזה עוטף עזה אז מותר אז אין בעיה, אם זה היה בתל אביב זה לא היה קורה. טיל אחד לתל אביב וכל המדינה היתה קמה. אז פה אפשר לסגור אותנו יומיים שלהם וכל המדינה שותקת".

ההרתעה הישראלית נשחקה

גם הפרשן לענייני ערבים יוני בן מנחם תקף הבוקר את המדיניות הישראלית, ובסרטון שהופץ ברשת היוטיוב הוא אומר כי למעשה הג'יהאד האיסלמי מחזיק בתושבי עוטף עזה כבני ערובה. "ההרתעה הישראלית נשחקה מול ארגוני הג'יהאד האיסלמי וחמאס. הג'יהאד האיסלמי מחזיק את תושבי עוטף עזה כבני ערובה והצליח לשתק את שגרת החיים בדרום מבלי לירות אפילו כדור אחד. זה כשלון גדול של המדיניות הישראלית".

תמונת הניצחון של חמאס

נזכיר כי לפני כחודש וחצי, לאחר ירי טילים מרצועת עזה לעבר ישראל, התגאה ראש הממשלה דאז נפתלי בנט בתקיפה של צה"ל כנגד עמדה של ארגון הטרור חמאס סמוך לנתיב העשרה.

אלא שכעבור שעות בודדות העמדה שוקמה לחלוטין על ידי מחבלי חמאס, אשר תלו עליה דגלים ושלטים מתריסים, ועל אף שמדובר בעמדה הצופה מעל החומה לתוך נתיב העשרה, צה"ל נמנע מלפגוע בה.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 20 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד