בע"ה י"ב אב תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

'עלות השחר': צה"ל חיסל בכירי טרור בעזה; כוננות ברחבי הארץ

לאחר מספר ימי כוננות בדרום, צה"ל תקף (ו') ברצועה ו-15 בכירי הג'האד האיסלאמי חוסלו. כוננות שיא בדרום. חשש מהתפרעויות ברחבי הארץ. המשטרה בלוד מעבה כוחות, בחיפה צפויה הפגנה

  • ח' אב תשפ"ב - 18:49 05/08/2022
גודל: א א א
הפצצה בעזה (ארכיון) (מג'די פתחי/TPS)
הפצצה בעזה (ארכיון) (מג'די פתחי/TPS)

לאחר 4 ימים של כוננות באזור רצועת עזה, צה"ל הודיע (שישי) על מבצע 'עלות השחר' כנגד ארגון הטרור הג'יאהד האיסאלמי. הכוננות החלה לאחר מעצרו של בכיר הארגון בג'נין, באסם א-סעדי.

המבצע החל במכה שהנחית חיל האוויר הישראלי על יעדי טרור של הג'יאהד האיסאלמי במוקדים שונים ברצועת עזה. כתוצאה מהתקיפה, שארכה 170 שניות בלבד, נהרגו 15 בכירים בארגון הטרור. בין היתר, חוסר תייסיר ג'עברי. ג'עברי, החליף את בהא אבו אל-עטא שחוסל במבצע 'חגורה שחורה' לפני כשלוש שנים.

במשרד הבריאות של רצועת עזה דיווחו כי כ-50 ערבים נפצעו בתקיפות צה"ל במכת הפתיחה.

עם תחילת המבצע, הכריז צה"ל על מצב מיוחד בעורף.

צה"ל הורה על איסור התקהלות של יותר מעשרה אנשים במרחק של כ-80 ק"מ מרצועת עזה. כמו כן, תושבי אזור רצועת עזה מתבקשים להישאר סמוך למרחבים מוגנים. ההנחיות נוגעות בין היתר להגבלת התקהליות בשטחים פתוחים, וכן מחייבות הימצאות סמוך למרחבים מוגנים. כמו כן, נקבע כי לא יתקיימו פעילויות חינוכיות.

ראש הממשלה יאיר לפיד אמר עם פתיחת המבצע כי "ממשלת ישראל לא תאפשר לארגוני הטרור לקבוע את סדר היום בעוטף עזה ולאיים על אזרחי מדינת ישראל". לדבריו, "יידע כל מי שקם לפגוע בישראל כי אנחנו נגיע אליו. כוחות הביטחון יפעלו כנגד מחבלי הג'יהאד האיסלאמי להסיר את האיום מעל אזרחי ישראל".
 

 | חשש מהתפרעויות של ערבים בערים המעורבות

ברחבי הארץ הועלתה כוננות. הן מצד ירי רקטות וטילים מרצועת עזה, והן מצד התפרעויות של ערביי ישראל במוקדים שונים.  תנועת התמיכה בעזה של ערביי חיפה מזמינים את תושבי העיר והאיזור להפגנה נגד תקיפת מחבלי הטרור בעזה.

המשטרה מכניסה לכוננות מיידית את כלל המפקדות המשמיתיות במחוזות המשטרה ובמג"ב תוך מוכנות מיידית לגיוס של 10 פלוגות מילואים של מג"ב בהתאם להתפתחויות המבצעיות והערכות המצב.

בתחנת המשטרה בלוד הודיעו לתושבים כי הם בכוננות ומעבים את הכוחות באזור.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 20 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד