בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: רביעי י' שבט התשפ"ב (12/1/22)

ריכוז חדשות היום בקצרה: הבדואים מתפרעים בנגב והנטיעות ייעצרו, פיגוע דריסה, בג"ץ הורה להמשיך את סבסוד המעונות לאברכים, רבנים בתמיכה במאבק על א"י, בית מדרש נחנך בעוז ציון, ירידה בטמפרטורות

  • מערכת הקול-היהודי
  • י' שבט תשפ"ב - 16:28 12/01/2022
גודל: א א א

מהומות בנגב

אתמול והיום בדואים התפרעו בשל נטיעות שמבצעת קק"ל בנגב. במהומות הבדואים שרפו רכבים של יהודים הציבו חסם אבנים על פסי רכבת שנאלצה לבלום בלימת חירום יידו אבנים וירו זיקוקים מהם נפצעו שבעה שוטרים ופקח של הסיירת הירוקה.

הנטיעות ייעצרו

לאחר שמפלגת רע"ם איימה הבוקר כי אם יימשכו העבודות של קק"ל בנגב תפסיק להצביע עם הממשלה, הודיע השר מאיר כהן כי העבודות שאמורות היו להמשך מספר שבועות יסתיימו היום.

הרב ליאור: מותר ליטוע עצי סרק

במענה שלאלת ח"כ איתמר בן גביר אמר הרב דב ליאור כי הנטיעות שמבצעת קק"ל בנגב יש בהם מצווה כיוון שהם מונעים את השתלטות הבדואים על האדמות, אך יש להקפיד ליטוע דווקא עצי סרק בשל השמיטה.

פיגוע דריסה

מחבל הגיע אתמול (ג') סמוך לשעה 18:00 לכיכר נווה אח"י שבנווה צוף, דרס חייל והתנגש לאחר מכן במעקה בטיחות. החייל פונה במסוק יחד עם המחבל למרכז הרפואי הדסה עין כרם.

בג"ץ: סבסוד המעונות לאברכים יימשך

בית המשפט העליון קבע כי אברכים ימשיכו ליהנות מסבסוד מעונות התמ"ת עד לסוף השנה. בהחלטה כתבו השופטים שההוראה להפסיק את הסבסוד אינה עולה בקנה אחד עם כללי המשפט המנהלי

עוקבי מים לערבים בשטחי C

ממשלת קנדה תרמה עשרות עוקבי מים למאחזים ערביים המשתלטים על שטחי C.

האדמו"ר מקרלין הגיע לחומש

אתמול (ג') הגיע האדמו"ר מקרלין לביקור חיזוק בישיבה בחומש. בדרכו לישיבה נחסם במשך למעלה משעה על ידי חיילי צה"ל. בהמשך הגיע גם הרב מרדכי דימנטמן אביו של יהודה דימנטמן הי"ד למסור שיחה לתלמידים. לכתבה המלאה

הרב דרוקמן קורא לציבור להשתתף במחאה

הרב חיים דרוקמן הוציא מכתב הקורא לציבור להצטרף למחאה כנגד הכוונה להרוס ולפנות את הישיבה בחומש", המחשבה להרוס חלילה את הישיבה לאחר הרצח הנורא של יהודה דימנטמן הי״ד דוקרת את הלב, מכאיבה עד מאוד ומהווה פרס לטרור. לא יעלה על הדעת לפגוע בישיבה בחומש" כתב הרב.

ירה באוויר ונשקו הוחרם

ביום שישי האחרון ירה תושב גוש עציון באוויר על מנת להניס פורעים ערבים שיידו אבנים אל קבוצת יהודים שהפגינה בסמוך לכפר תקוע. השבוע הוא נחקר באזהרה ולאחר מכן נשקו הוחרם. לכתבה המלאה

כלי נשק ורימונים בלוד

שוטרים וחבלנים בודדו הבוקר (ד') דירה בלוד, במקום נמצאו מספר תיקים ובהם פריטי אמל"ח רבים, כלי נשק, רימונים ותחמושת.

כתב אישום נגד יהודה גליק

כתב אישום הוגש היום נגד יהודה גליק בטענה כי הפר את הסדר הציבורי בהר הבית, כיוון שהלך לאט מידי במהלך סיור בהר. גליק מואשם גם בשיבוש מהלכי חקירה.

בית מדרש נחנך בעוז ציון

יממה לאחר ההרס שבוצע ביום שני בגבעת עוז ציון בבנימין נחנך מחדש בית מדרש במקום.

אוטובוסים מרמאללה מטיילים בתוך הקו הירוק

העיתון ישראל היום מדווח כי לאחרונה מתרחבת תופעה במסגרתה אוטובוסים של מטיילים ערביים מנצלים פרצות בגדר על יד מודיעין ובשומרון, ונכנסים ללא בידוק לטיולים בתוך תחומי הקו הירוק.

האינתיפאדה המושתקת

במשך הלילה והיום דווחו 8 מקרים בהם ערבים יידו אבנים בקבוקי תבערה וזיקוקים ביהודה ושומרון ובנגב.

תחזית

מחר יום חמישי צפויה לחול ירידה בטמפרטורות ובערב יחלו גשמים מקומיים בצפון שיתפשטו בהרגה למרכז הארץ.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 47 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד