בע"ה י"א אדר ב תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מי הח"כים שמתנגדים להצבת דגל הלאום בכנסת ישראל?

יו"ר הכנסת החליט כי מן הראוי שמאחורי דוכן הנואמים במליאת הכנסת יוצבו דגלי המדינה. מספר ח"כים התנגדו בתוקף ל"גימיק הכחול-לבן"

  • יח"צ
  • כ"ג טבת תשע"ט - 20:13 31/12/2018
גודל: א א א
מליאת הכנסת עם דגל ישראל. ארכיון  (אסתי דיוזבוב TPS)
מליאת הכנסת עם דגל ישראל. ארכיון (אסתי דיוזבוב TPS)

יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, החליט כי מהיום והלאה יוצב דגל ישראל מאחורי דוכן הנואמים במליאה.  זאת לאחר שלאחרונה צפה אדלשטיין באחד הח"כים נואם ושם לב כי דווקא מאחורי דוכן הנואמים, לא מוצב דגל ישראל. כך דווח בישראל היום.

יו"ר הכנסת אדלשטיין יוזם המהלך אמר כי "לא ייתכן שח"כים ושרים, שמצטלמים דרך קבע כשדגל ישראל מאחוריהם, יצולמו דווקא במליאת הכנסת ללא דגל. צפיתי לפני כמה שבועות בנאום של חבר כנסת על דוכן הנואמים ולפתע חשבתי כמה זה מוזר שבכל מקום אנו נלחמים להציב ולהניף את דגל ישראל בגאון, ודווקא במליאת הכנסת הוא לא מקבל ביטוי ראוי.

בעצה אחת עם הגורמים המקצועיים בכנסת ואדריכלי הכנסת הוחלט להוסיף שני דגלים למליאה, אחד מאחורי מזכירת הכנסת והשני מאחורי דוכן הנואמים".

    | הח"כים הערבים זועמים: "גימיק"

מנגד, הח"כים הערבים זעמו על הצהרת הכנסת כמקום מושבה של ממשלת ישראל.

ח"כ אחמד טיבי אמר בתגובה כי "שש שנים היו ליולי אדלשטיין על מנת לחזק את הכנסת ולשפר את מעמדה ודימויה הגזעני והקיצוני וההזוי לעיתים. בסוף הוא גמר עם גימיק כחול־לבן. עוד דגל ועוד דגל, אבל ללא דגל ערכי של דמוקרטיה ליברלית, שוויון וצדק. בקצב הזה יצטרכו בקדנציה הבאה לפנות את התמונה של הרצל כדי שגם בכנסת ירקדו את ריקוד הדגלים".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


6 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון