בע"ה י"ד תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

רוב בישראל: "גורם חשוב בנישואין – נאמנות בין בני זוג"

בעוד שופטי בג"ץ צפויים לדון בשאלה בהמשך השבוע – סקר של הלמ"ס מעלה כי רוב הציבור בישראל סובר כי הגורמים החשובים ביותר להצלחה של קשר זוגי לאורך זמן הם הערכה, כבוד ונאמנות

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ב אב תש"פ - 15:30 02/08/2020
גודל: א א א

בהמשך השבוע ייערך בבית המשפט העליון דיון ב"בג"ץ הבוגדת", במהלכו יועמדו לדיון בפני שופטי בג"ץ נושא סמכויות בתי הדין הרבניים וכן נושא החיוב לנאמנות בין בני זוג.

לקראת ט"ו באב, מפרסמת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה סקר העוסק בנושא המשפחה בישראל.

יותר משני שלישים מהציבור בישראל סבורים כי סוד ההצלחה של הקשר הזוגי הוא הערכה, כבוד ונאמנות בין בני הזוג. בנושא זה, דעתם של הנשים ושל הגברים היו דומות.

74% סוברים כי הערכה וכבוד הם הגורמים החשובים ביותר להצלחה של קשר זוגי לאורך זמן, ו-68% סוברים כי נאמנות הוא הגורם החשוב ביותר להצלחה בקשר זוגי לאורך זמן. 41% סוברים כך לגבי אהבה, 19% לגבי בטחון כלכלי.

הסקר נערך בשנה הלועזית הקודמת, 2019, ובמהלכו רואיינו בבתיהם 7,575 בני אדם, בני 20 ומעלה, המייצגים כ-5.7 מיליון איש בגיל זה.

יותר ממחצית האוכלוסייה (56%), 48% מהיהודים  ו-95% מהערבים, מסכימים כי בני זוג שרוצים ילדים חייבים להיות נשואים; בקרב היהודים - 97% מהחרדים ו-23% מהחילונים. 77% מהחילוניים אינם מסכימים עם האמירה, 56% 'בכלל לא מסכימים'.

43% מהאוכלוסייה מסכימים כי הורה יחיד מסוגל לגדל את ילדיו טוב כמו זוג הורים. 50% מהרווקים ו-59% מהגרושים סבורים כך, לעומת 38% מהנשואים.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >>

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד