בע"ה ט' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"גאה לומר שאנחנו חברה של עבודה עברית"

שי דניאל הקים חברת הובלות בגיל צעיר וגאה לספר שכל עובדיו הם יהודים. "זו הייחודיות שלנו"

  • אוריאל דויטש
  • י"ד טבת תשע"ח - 08:16 01/01/2018
גודל: א א א
הובלות דניאל צילום: דניאל הובלות
הובלות דניאל צילום: דניאל הובלות

התקופה האחרונה היתה תקופה בה עלתה למודעות הציבורית חשיבותה של העבודה העברית. רק הלילה הסתיים בהצלחה קמפיין גיוס ההמונים עבור אתר "עבודה עברית", כאשר הפרוייקט גייס מעל 260,000 ש"ח מתוך 240,000 ש"ח שהוצבו כיעד ראשוני.

ובשטח, יצאו גם הבוקר עובדים רבים מחברות ועסקים המתנהלים בעבודה עברית ליום עבודה רגיל.

אחד מהם הוא שי דניאל, צעיר כבן 25, שהקים בירושלים חברת הובלות, וגאה לספר כי החברה פועלת רק בעבודה עברית וכל העובדים בוגרי צבא. כתבה אודותיו התפרסמה השבת בעיתון "כל העיר" בירושלים.

דניאל, ששירת במג"ב כשש שנים כחייל בודד, מספר כי נאלץ לעבוד בשביל לפרנס את עצמו וכך התוודע לעולם ההובלות. לאחר זמן החליט שי דניאל להקים חברה בעצמו, והיום יש תחתיו חמישה עובדים, הפועלים בשתי משאיות הובלה וכן טנדר עם עגלה המיועד להובלות קטנות.

בשיחה עם 'הקול היהודי' מספר שי דניאל מה גרם לו להקים חברה בעבודה עברית בלבד, ומדגיש כי בניגוד לטענות של ארגוני שמאל קיצוני, אין פה עניין גזעני, אלא "מתוך אידאולוגיה לעבוד קודם כל עם יהודים".

"מה שגורם לי לעבוד דווקא בעבודה עברית, זה גם כל המצב הביטחוני הקיים בארץ, וגם זה שבחברה שעובדים בעבודה שהיא לא עבודה עברית, העובדים פחות רגישים לדברים, פחות אחראים על דברים. למשל, רוב החבר'ה שעובדים לא בעבודה עברית דורשים טיפים מהלקוחות".

בנוגע לפסיקת בית המשפט בנוגע לאתר לוח עבודה עברית, אומר שי, כי פסיקה שכזו יכולה לפגוע בייחודיות של העסק, "יש פה משהו שיכול לפגוע בנו. בסופו של דבר זה לא מרקע גזעני, אבל הייחודיות שלנו היא שאנחנו משתמשים בעובדים שהם יהודים, יוצאי צבא, שמדברים יפה ללקוחות, כל העובדים רק יוצאי צבא בלבד. זה הייחודיות שלנו, זה מה שהעסק שלנו מיוחד".

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 34 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד