בע"ה כ"ג תשרי תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שופט העליון לעורך הדין: אסור להתראיין

"עו"ד שמתראיין לכלי תקשורת שישים את יהבו בכלי התקשורת" - בתחילת דיון בו החליט השופט שלא לאשר עליית יהודים להר הבית העיר השופט לעו"ד על כך שהתראיין בנושא העתירה

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"א אייר תשע"ט - 12:08 16/05/2019
גודל: א א א
השופט מלצר (אסתי דיוזבוב TPS)
השופט מלצר (אסתי דיוזבוב TPS)

בית המשפט העליון דחה היום את עתירת ארגוני המקדש נגד סגירתו של הר הבית ביום ירושלים.

ההחלטה שהייתה די צפויה בבית המשפט העליון לא הייתה מפתיעה אילולא אימרתו של ראש הרכב השופטים בדיון וסגן נשיאת בית המשפט לעורך הדין מטעם ארגוני המקדש בפתח הדיון.

מתברר כי בפתח הדיון התראיין עו"ד ויסולי לאחד מכלי התקשורת בנושא העתירה שהגיש. כפי שעולה מפרוטוקול הדיון אומר השופט מלצר לעו"ד ויסולי כי ישנו פס"ד ישן בו נאמר כי עו"ד המתראיין בנוגע לעתירתו לאחד מכלי התקשורת "צריך להשליך את יהבו על התקשורת. זו סיבה בפני עצמה לדחות את העתירה", אומר השופט וממשיך "לא נעשה זאת אך לא ייתכן שאדוני יתראיין לכלי התקשורת בנושאי העתירה ויביע עמדתו לגבי מה הוא מצפה שאנו נעשה". 

מלצר הסתמך בנושא זה על פסק דין שנתן שופט בית המשפט העליון חיים כהן לפני כארבעים שנה, ובו קבע כי עורך דין שמתראיין בנוגע לעתירתו בתקשורת יצטרך לחפש את הסעד בתקשורת ולא בבג"ץ.

לאחר מכן כאמור דחה בית המשפט העליון את העתירה. 

מוקדם יותר היום פרסמנו כי חבר הכנסת סמוטריץ' פנה במכתב לראש הממשלה ולשר לבטחון פנים בדרישה שיורו על היתר כניסת יהודים להר ביום ירושלים. "הגיעה העת שהר הבית יהיה בידינו", כתב סמוטריץ'. 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד