בע"ה כ"א תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

יוסי דגן: השקיעו בנוער הגבעות במקום במרדפים אחריו

לאחר שנחשפה המלצת האלוף מזרחי כי אנשי חינוך יתנו צווי הרחקה לנוער הגבעות תוקף יוסי דגן את ההמלצה וקורא להשקעה ערכית בנוער אשר רובו כלל אינו זקוק לטיפול

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ב תמוז תשע"ט - 18:30 25/07/2019
גודל: א א א

לאחר שבשבועות האחרונים חשפנו בקול היהודי את המלצתו של האלוף אבי מזרחי שעמד בראשה של וועדה מיוחדת שהוקמה לטיפול בנוער הגבעות, מגיב יוסי דגן ראש המועצה האיזורית שומרון לחשיפה.

כזכור, הוועדה בראשה עמד האלוף במיל' מזרחי המליצה כי אנשי חינוך וטיפול ימליצו על נתינת צווי הרחקה לנערי גבעות כחלק מהטיפול בהם. החשיפה עוררה הדים רבים בקרב גורמים שונים אשר כולם נדהמו מההמלצה החריגה. 

"ההמלצה שאנשי חינוך יוציאו צווי הרחקה לנערים שבהם הם מטפלים, או שיכוונו לכך, היא חמורה במישור הערכי, והיא בלתי נתפסת במישור הדמוקרטי", אמר דגן לקול היהודי.

הורידו עכשיו את אפליקציית הקול היהודי לטלפון הנייד >>

"היא בעיקר תמוהה במישור האפקטיבי. הרי ברור לכל בר דעת שדבר כזה היה רק מרסק את שדרת החינוך ואת שדרת הגורמים המטפלים. אולי פוליטית זה טוב אבל וודאי שברמה האמיתית אין בזה שום עניין ושום תוחלת. אלא להיפך", תקף.

עוד אמר דגן כי "אני לא מתפלא שאף גורם רשמי לא אימץ את אותה תכנית. אני חושב שהנוער המכונה נוער הגבעות אשר רבים מהם כבר היום אינם בני נוער אלא אנשים שבונים את ארץ ישראל בצורה טובה ושמחה".

לדברי דגן, מרבית הנוער המסתובב היום בגבעות יהודה ושומרון כלל אינו נוער בסיכון, וגם לזה המוגדר כנוער בסיכון, יש להתייחס בצורה המתאימה. "יש נוער שחלקו מסתובב על רקע אידאולוגי וחלקו מסתובב כלל לא על רקע אידאולוגי. הנוער הזה הוא לא נוער הגבעות אלא נוער בסיכון. בין אם יש רקע אידאולוגי ובין אם אין, הנוער הזה צריך לקבל את הטיפול. אנחנו היום נותנים לזה את הטיפול בשומרון ולא סתם הכמות של האירועים הולכת ויורדת", מסביר דגן.

עוד בנושא:

המלצת האלוף: אנשי חינוך יתנו צווי הרחקה לנוער הגבעות

סמוטריץ' מגיב: נוער הגבעות "מונע מאידיאולוגיה חיובית בבסיסה"

"מתחת לשולחן רוקמים מזימות אנטי דמוקרטיות נגד הנוער"

כיום מוקדשים תקציבי עתק במרדפים אותם יוזמת המשטרה אחר נערים המתגוררים במאחזים ובהריסתם. יחידות מיוחדות הוקמו כדי לתפוס את אלו שמפעם לפעם מבצעים "תג מחיר" כתגובה על התקפות הטרור הערבי היומיומיות. את כל אותם תקציבים מצפה דגן שתקדיש המשטרה לטיפול ערכי בנוער ולהכוונתו למקומות ראויים. 

"אני מצפה מרשויות המדינה שבמקום להביא כל מיני רעיונות תמוהים ולא סבירים שנשמעים כבדיחה, פשוט ישקיעו כסף ויביאו את הנוער למקומות הנכונים. שישקיעו את הכסף בגורמים שבאמת יודעים לטפל  וכך יצמצמו נזקים שיש". 

"כמובן שרוב אלו שמכונים נוער הגבעות הם אנשים טובים וערכיים ובכלל לא צריך לטפל בהם. אבל אלא שכן צריכים טיפול צריכים טיפול חם ומחבק. במקרים מסויימים אין מנוס וצריך טיפול משטרתי אבל זה לא קשור לזה שבכלל הנוער הזה צריך טיפול בכלים חינוכיים", סיים.

 

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 9 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד