בע"ה כ"ב אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תחנת דלק פיראטית 100 מטר מעמדה צבאית

ערבים פתחו תחנת דלק פיראטית כ-100 מטרים מפילבוקס צבאי. יממה לאחר פניית הקול היהודי התחנה פונתה

  • אלחנן גרונר
  • י' טבת תשע"ט - 08:51 18/12/2018
גודל: א א א
תחנת הדלק הפיראטית (איתמר לופס)
תחנת הדלק הפיראטית (איתמר לופס)

תופעת תחנות הדלק הפיראטיות שמקימים ערבים ביהודה ושומרון אינה דבר חדש, אולם תחנת דלק חדשה שהוקמה מתחת לאפם של חיילי צה"ל מלמדת לטענת תושבים מהאיזור על אזלת היד של מערכת אכיפת החוק והיעדר הרתעה בפני העבריינים הערבים.

לקול היהודי נודע כי ביום חמישי האחרון התגלתה תחנת דלק לא חוקית שהקימו ערבים בצומת הפילבוקס סמוך לישוב רימונים, במרחק של כמאה מטרים מהפילבוקס הצבאי.

תושבים מהאזור העבירו לקול היהודי מידע על התחנה החדשה, וביום ראשון התברר כי בסוף השבוע כבר סללו הערבים דרך כניסה לתחנת הדלק.

צפו: תחנת הדלק הפיראטית סמוך לעמדה הצבאית

מדובר בנקודה הממוקמת סמוך מאוד לכביש ראשי וכאמור צמוד לעמדה צבאית, אולם הדבר, כמו גם הכוננות המוגברת ותגבורי הכוחות שהוכרזו בידי הצבא לאחר פיגועי הירי בבנימין, לא מנע מהעבריינים לבצע עבודות עפר, הנחת אספלט ולפתוח את התחנה אשר גם מסוכנת ומסכנת מבחינה בטיחותית, וגם יוצרת השתלטות ערבית על השטח הקרוב לעמדה הצבאית.

ביום ראשון פנינו למנהל האזרחי האחראי על האכיפה בנושא. ביום ראשון גם נערך סיור פיקוח במקום.

מהמנהל האזרחי נמסר ביום ראשון בלילה כי "בסוף השבוע שעבר התקיים סיור על ידי יחידת הפיקוח במנהל האזרחי, במהלכו התגלה המבנה הנ״ל. כמו כן, אכיפה תתבצע בהקדם, זאת בהתאם לסמכויות ובכפוף לשיקולים המבצעיים".

אמש (ב') אכן פונתה תחנת הדלק.

עבודה לא חוקית "מתחת לאף" של חטיבת יהודה

יש לציין כי שלשום דיווחו בתנועת רגבים על כך שערבים ביצעו עבודות לא חוקיות באמצעות באגר במרחק של עשרות מטרים מבסיס חטיבת יהודה בו שוכנים גם משרדי המנהל האזרחי הממונה על אכיפה בנושא.

הפרסום הגיע בצל הביקורת על מחדל הפירצה בגדר הביטחון של היישוב בית אל, והפיגוע בו נפצע חייל צה"ל באורח קשה, תיעדו אמש (א') אנשי תנועת רגבים באגר של ערבים הפורץ שטח במרחק של עשרות מטרים בודדים מבסיס החטיבה המרחבית יהודה, בו שוכן בסיס המנהל האזרחי, הממונה על אכיפת חוקי הבניה ושמירת הקרקעות במרחב יהודה. 

הבסיס ממוקם על אדמות מדינה בהר מנוח הסמוך לעיר חברון, ומפעיל הבאגר הערבי פלש באין מפריע לתוך אדמות המדינה והחל לחצוב בשטח הבסיס. 

מאיר דויטש, מנהל מחלקת מדיניות בתנועת רגבים שהיה בדרכו לבאר שבע התקשר לחמ"ל החטיבתי הממוקם בסמוך מאוד לאיזור העבודות, אך המוקדניות ציינו כי אינן מכירות את העבודה. בעקבות פניית רגבים, הוחרם הבאגר.  

"מדובר במחדל כפול", אומר דויטש. "ההפקרות הביטחונית וההפקרות התכנונית הולכות כאן יד ביד. את הפיגוע המזעזע בבית אל, ביצע מחבל שחדר דרך פרצה בגדר – פירצה פיזית, הנובעת גם מ'פירצה משפטית' שמעדיפה את מרקם החיים של הפלשתינים ובה בשעה נמנעת מאכיפה נחושה כלפיהם. גם כאן, פשוט בלתי מתקבל על הדעת שהפלשתינים מרשים לעצמם לפלוש לשטח הבסיס, מתחת לאפם, פשוטו כמשמעו, של אנשי המנהל האזרחי".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד