בע"ה ט"ז אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"שימח לשמוע את ניגון הלימוד בבוקר"

הורים בשומרון שיבחו את ילדיהם שזכו אמש (א') בחידון התנ"ך האזורי. "לא האמנו שהיא תזכה ולמדנו שיעור חשוב באמון בילדים"

  • כ"ב אייר תשע"ו - 09:03 30/05/2016
גודל: א א א
חידון התנך בשומרון, אמש (צבי ילין)
חידון התנך בשומרון, אמש (צבי ילין)

מאות בני אדם הגיעו אמש (ראשון) היכל התרבות באריאל לצפות באירוע הגמר של חידון התנ"ך בשומרון. באירוע נכחו גם הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו, רב השומרון הרב אליקים לבנון וראש המועצה האזורית יוסי דגן.

"הקהל הזה התאסף כאן לקראת חג מתן תורה, כדי להראות לקב"ה אנחנו אוהבים את התורה שלך", אמר הרב לאו. "כולכם הוכחתם לקב"ה מתנותיך אהובות עלינו. הקב"ה נתן לנו שתי מתנות גדולות: תורת ישראל וארץ ישראל נתפלל שנזכה למתנה השלישית: בניין בית המקדש".

דגן התייחס לחשיבות התנ"ך דווקא בשומרון ואמר: "אנחנו נמצאים בתקופה מיוחדת, זוכים לחיות בלב ארץ התנ"ך. אנחנו זוכים לבנות שוב את המקום שבו הלכו אברהם אבינו, יוסף, יהשע בן נון. אנחנו מתמודדים עם קשיים אבל אנחנו יודעים מאין אנחנו באים. אנחנו בישראל בזכות התנ"ך ואנחנו חולייה בשרשרת של הדורות של העם הכי עתיק בעולם".

הרב לבנון באירוע אמש (צבי ילין)

חתן התנ"ך של השומרון הוא אוהד אסולין, תלמיד כיתה ה' מהישוב עינב, אשר ענה על השאלות הקשות ביותר במהירות אשר הפתיעה את השופטים וזכה במלוא הנקודות. אסולין אמר, כי בית הספר בו הוא לומד, תלמוד התורה בשבי שומרון, האמינו בו והביאו אותו לתוצאה זו. "שימח אותנו לשמוע את ניגון הלימוד שלו בבוקר", אמרה אימו לאחר הזכייה. "לימוד התורה עצמו, בשבילנו זו הזכייה האמיתית. הזכייה בחידון היא רק בונוס".

במקום השני זכתה נעמה עובדיה, תלמידה בכיתה ו' מהישוב טל מנשה שבצפון השומרון. עובדיה התמודדה על התואר מול מאוד מתמודדים נוספים. במקו םהשלישי זכתה רחל הכהן, בתו של ראש ישיבת חומש המתחדשת, הרב אלישמע הכהן. הרב הכהן, אשר למד תנ"ך בחברותא עם בתו אמר, כי "גם כשאני עייף היא לא מוותרת והתוצאות ניכרות". עוד הוסיף ואמר, כי "לא האמנו שהיא תזכה ולמדנו שיעור חשוב באמון בילדים".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 31 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד