בע"ה ט"ז אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צפו: "לגדל דור שיכבוש את המסכים"

קורס קולנוע מבקש ללמד את בני הנוער לשלוט על המסך במקום שהוא ישלט עליהם. "נתרום בקולנוע כמו שתורמים בצה"ל ובחינוך", אומר צבי פישמן

  • יהודה פרל
  • ד' אלול תשע"ו - 19:10 07/09/2016
גודל: א א א

"יש תאוריה, שאם אתה מלמד את הילד את הטכניקה של סרטים, איך עושים סרטים, אז אתה יכול לשבור את כוח המדמה-הדימיון שלו, מה שמושך אותו כל כך חזק. אתה מאפשר לו להפעיל את השכל שלו במקום הרגש וכך הוא יכול להשתלט על המסך במקום שהמסך ישתלט עליו".

צבי פישמן, סופר ויוצר סרטים, אשר את דרכו הראשונה בעולם הקולנוע עשה בהוליווד טרם חזר בתשובה ועלה ארצה, ערך סדנת קולנוע לבני הנוער בישוב נריה שבבנימין. "הזמינו אותנו לנריה לדבר עם בני הנוער על העניין של הסרטים", אמר פישמן בראיון וידאו לקול היהודי. "הרבה מקומות רצו שנבוא להקרין סרט ולהסביר על היסודות של קולנוע".

פישמן אומר, כי בקיץ הבא הוא מתכנן לערוך סיבובים בישובים שונים ומקומות נוספים, שם יערוך סדנאות על קולנוע יהודי.

"העניין הוא שבני הנוער נמצאים סביב המסכים הרבה-הרבה שעות, לא רק בחופש, אלא גם במשך השנה. בפלאפון, במחשב, בטלוויזיה, בקולנוע, הרבה שעות. לצערנו התוכן בדרך כלל מאוד נמוך. צריך להחדיר לתוך המסכים האלו תרבות תורנית וערכית", אומר פישמן.

מרדכי חזן, רכז הנוער של הישוב אשר הזמין את פישמן ללמד את הנערים אומר, כי "כשרואים סרטים זה דבר אחד, אבל כשאדם רואה איך מכינים סרט ומשתתף בסרט, רואה את ההפקה מסביב עם כל הפרטים הקטנים, זה נהיה יותר חזק ומשמעותי. החברה נכנסו לעניינים ומאוד נהנו ואני חושב שזה מאוד תרם להם".

עוד בנושא:
"בכוחו של סרט לעורר יהודים בתשובה"
"בבית הספר לומדים להפיץ יהדות דרך קולנוע"

אומנות התיקון

"להכניס תורה וערכיות למסכי הקולנוע והטלווזיה". צבי פישמן (יהודה פרל)

"כשהייתי בצבא, פעם אחת, לפני שיצאנו לפעילות מבצעית בג'נין", נזכר חזן, "מפקד הפלוגה שלנו הקרין לנו את הסרט 300 שכולם יצאו עם אדרנלין. אדרנלין של מה? של גויים? שהורגים סתם?", שואל חזן. "שיראו על החשמונאים שפעלו בכוח א-לוקי, או על גיבורים אחרים מהתנ"ך, זה הרבה יותר טוב וערכי".

"כל הכסף של התרבות הולך לשמאל", קובע חזן. "באופן אישי, אני חושב שצריך להפנות תקציבים לדברים טובים שעושים, לסרטים טובים לדוגמא, ולא רק לעמותת שמאל שפועלות נגד צה"ל".

לסיום אומר פישמן בתקווה: "אנחנו נגדל דור של בני נוער שמוכנים לכבוש את הקולנוע כמו שאנחנו תורמים בתוך הצבא, בתוך הכלכלה, בתוך החינוך, כך נכניס גם תורה בתוך הקולנוע והטלוויזיה ונביא משהו יהודי, ערכי-חינוכי ושורשי למסך".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 31 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד