בע"ה ג' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
"מפקירים את בטחוננו"

הפלאפונים הוחרמו - רכזי הבטחון לא היו זמינים לאירוע בטחוני

בלעדי: לאחר שאמש (א') הוחרמו הטלפונים של רכזי הבטחון בגוש שילה כבר הלילה ניסו תושבים להשיגם בעקבות חשש לאירוע אך הם נותרו ללא מענה

  • דוד אור שחר
  • ד' אדר ב תשע"ט - 15:00 11/03/2019
גודל: א א א
ערבים מתפרעים סמוך לגאולת ציון. ארכיון (שלמה מלט)
ערבים מתפרעים סמוך לגאולת ציון. ארכיון (שלמה מלט)

 

החרמת אמצעי התקשורת של רכזי הבטחון בגוש שילה מסכנת את חיי התושבים וכמעט שגבתה מחיר כבר בלילה האחרון (ב'), פחות מיממה לאחר החרמת המכשירים.

המכשירים הוחרמו במסגרת חקירת אירוע בו נהרג ערבי שתקף יהודים לפני כחודש וחצי באיזור.

"באיזור 2 וחצי בלילה זיהינו שיירת מכוניות של ערבים מתקרבת לכיוון השדות החקלאיים שלנו בעמק שילה, לא רחוק מהבית", סיפר לקול היהודי עמישב מלט, תושב גבעת גאולת ציון שבגוש שילה.

"ניסיתי להתקשר לרבש"צים כאן של עמק שילה ושל היישוב עמיחי והם לא ענו", בשלב זה טרם ידע עמישב כי מכשירי הטלפון של רכזי הבטחון הוחרמו. "בסוף הצלחתי לתפוס רק את הרבש"ץ של שילה והוא חזר אלי, בבוקר קמתי וראיתי את הכתבה בנושא והבנתי למה הם לא היו זמינים".

"בשורה התחתונה הרבש"צים כאן בגזרה, במיוחד כשאני מתקשר הם עונים במיידי. זה הקפצה מיוחדת. בדרך כלל הם עונים על הצלצול הראשון הלילה פשוט לא היה מענה. בבוקר גם הרבש"ץ של שילה אמר לי במה היה מדובר בלילה", סיפר מלט.

מוקדם יותר היום פורסם מכתבם של תושבי עמיחי בו הם זועמים על ההחלטה לחקור את רכזי הבטחון באזהרה ולהחרים מהם את המכשירים.

גם מלט, המתגורר בגבעה הנחשבת כמבודדת שעברה בתקופה האחרונה אירועים בטחוניים רבים זועם על ההחלטה. לדבריו בכל מקרה בטחוני הרבש"צים הם אלה שמגיעים בדקות הראשונות לאירוע וכמה פעמים הצילו חיי אדם פשוטו כמשמעו מידי פורעים ערבים.

"הדבר הכי פשוט, שיהיה לבן אדם ביטחון, מישהו שאחראי על הבטחון שלו ופתאום אין לו. לקחת לרבש"צים את הטלפונים זה עוד פגיעה חמורה בבטחון של היהודים כאן.

אלה הנציגים של הבטחון שאמורים להגיע ראשונים לאירוע ולא יעלה על הדעת לנטרל אותם. אנחנו מרגישים שהדם שלנו יותר זול", סיים מלט.

עוד בנושא: 

  - תושבי עדי עד: הצבא גם ביצע ירי חי

  - פעילי שמאל הגיעו לנחם את משפחת המחבל

  - "היחס ללוחמי כיתת הכוננות כאל אחרוני העבריינים-מחפיר"

  - חברי כיתת הכוננות של עדי עד זומנו למשטרה

  - הנער שנדקר: "המחבלים ניסו לגרור אותי לכפר" 

  - הערבי שחוסל: מחבל שביצע פיגועי ירי והניח מטענים

רכזי הביטחון נחקרו אתמול בעקבות ארוע שהתרחש בגיזרה לפני כחודש וחצי בו נדקר בצהרי שבת, נער יהודי בסמוך ליישוב עדי עד ע"י מספר מחבלים, ארוע שבעקבותיו צה"ל הקפיץ את רכזי הביטחון של הישובים ואת כיתות הכוננות. במהלך הארוע נקלעו לוחמי כיתת הכוננות לתוך המון פלסטיני אשר תקף את הלוחמים באמצעות אבנים ואמצעי תקיפה נוספים, דבר שגרר את הלוחמים וחיילי צה"ל שהיו במקום להגן על עצמם, באמצעות ירי באוויר. לאחר מכן טענו הפלסטינים על כך שמהירי נהרג חמדי טאלב נעסאן, מחבל משוחרר תושב הכפר אל מועייר.

בתחקיר החטיבה המרחבית בנימין שהתקיים מיד לאחר הארוע, נקבע כי הלוחמים היו בסכנת חיים וכי הם פעלו כשורה. בתוך כך, אמש פנו רכזי ביטחון וראשי היישובים באזור לאלוף פיקוד מרכז נדב פדן בדרישה לפעול להשבת מכשירי הטלפון הסלולרים של שני הרבש"צים.

נציין כי רכזי הביטחון הוזמנו בסוף השבוע האחרון ל"שיחת בירור" במצ"ח, אולם משהגיעו לשיחת הברור נדהמו לגלות מדובר חקירה באזהרה שלאחריה הוחרמו מהם מכשירי הסלולאר, ובכך נשארו תושבי הישובים ללא כתובת בטחונית לפנות אליה בשעת חרום.

 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד