בע"ה י"ג אדר תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

במשטרה ניסו לעכב; שוב מפגינים חסמו סיוע לאויב

כוחות משטרה וצה"ל ניסו לעכב ולמנוע מהמפגינים להגיע למעבר כרם שלום, אך לאחר מאמצים הצליחו המפגינים גם היום למנוע את העברת סיוע לאויב בשעת מלחמה

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ח שבט תשפ"ד - 12:17 28/01/2024
גודל: א א א
ארכיון (אביב הרץ TPS)
ארכיון (אביב הרץ TPS)

לראשונה מאז החלו ההפגנות לחסימת הסיוע לאויב בשעת מלחמה במעבר כרם שלום, פעלו היום (ראשון) צה"ל והמשטרה בצורה משמעותית למניעת ההפגנות וחסימת המפגינים.

בשעות הבוקר, הגיעו כוחות צה"ל ומשטרה למעבר כלם שלום והחלו להתעמת עם המפגינים, בהם בני משפחת החטופים, במטרה לאפשר למשאיות הסיוע להיכנס לרצועת עזה, בדרכם בין היתר לארגון הטרור חמאס.

הצטרפו לעדכונים מהקול היהודי:
בוואטסאפ >>
בטלגרם >>

מפגינים רבים החלו לצעוד דרך השדות, בניסיון לעקוף מחסומים שונים שהוצבו בידי המשטרה וצה"ל. בהמשך, הצליחו מפגינים רבים להגיע למעבר כרם שלום ושם לחסות את המשאיות.

בזמן בו התעמתו השוטרים עם המפגינים ומנעו מהם להגיע לכרם שלום, הצליחו מספר משאיות עם סיוע, להיכנס לרצועת עזה.

"אף סיוע לא עובר עד שאחרון החטופים חוזר", אמרו המפגינים. עוד אמרו "אנחנו גאים בעם הזה, חילונים דתיים, מימין ומשמאל, מהעיר הכפר והקיבוץ שנמצאים איתנו היום ובכל יום. ממשיכים בנחישות עד שובם של כלל החטופים הביתה.

בסוף השבוע האחרון פרסם הרב דב ליאור פסק הלכתי, לפיו יש למנוע את הסיוע הנכנס לרצועת עזה, גם בשבת. בסרטון שפורסם, הרב ליאור משבח את הציבור שאכפת לו מארץ ישראל והגנת היישובים וגם משמירת השבת. בנימוקיו לפסק ההלכה מסביר הרב כי העברת האספקה לאויב בזמן מלחמה היא אקט מלחמתי וכל מי שיכול למנוע את זה, וודאי שמותר לו להגיע ולעשות זאת, גם אם צריך לנסוע בשבת לצורך כך, אם אי אפשר לעשות זאת קודם. 


תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 17 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד