בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בעקבות הפרסום בקול היהודי: פייסבוק חסמה דפים של מחבלים

בקול היהודי פרסמנו שורת דפי פייסבוק של מחבלים. ח"כ סמוטריץ' פנה לחברת פייסבוק בדרישה להסיר אותם וכעת הדפים אינם זמינים ברשת

  • מערכת הקול-היהודי
  • ט' אלול תשפ"א - 17:09 17/08/2021
גודל: א א א
דף אוהדים למחבל בכיר שפרסמנו בקול היהודי
דף אוהדים למחבל בכיר שפרסמנו בקול היהודי

בעקבות הפרסום בקול היהודי ופניית ח"כ בצלאל סמוטריץ' נחסמו מספר דפי פייסבוק של מחבלים אותם פרסמנו. בפייסבוק טרם הגיבו לנו רשמית האם הדפים נמחקו לצמיתות או נחסמו זמנית.

הפרסום בקול היהודי הגיע לאחר שפייסבוק מחקה לצמיתות את החשבונות של אנשי הימין מיכאל בן ארי וברוך מרזל. בפרסום שהובא גם בשרשור ציוצים בחשבון הטוויטר של עיתונאי הקול היהודי אלחנן גרונר, הובאו דפי מחבלים ודפי אוהדים למחבלים, רובם רוצחים מורשעים המרצים מאסרי עולם בכלא הישראלי על רצח יהודים בפיגועים קשים.

בעקבות הפרסום פנה ח"כ בצלאל סמוטריץ' מסיעת הציונות הדתית ודרש ממנכ"לית פייסבוק ישראל להסיר את הדפים המסיתים.

בשבוע שעבר פרסמנו בקול היהודי כתבה ובה סקירה על מספר דפי פייסבוק של מחבלים.

כך ניתן לראות דפי מחבלים ודפי אוהדים שהקימו תומכי מחבלים שנידונו למאסרי עולם בגין ביצוע פיגועים נגד יהודים. כמעט לכל מחבל בכיר ישנו דף אוהדים מכיון שהמחבלים ובייחוד אלו שרצחו יהודים, זוכים לתמיכה רבה ברחוב הערבי.

בין השאר אפשר למצוא את דף אוהדי רב המרצחים מוחמד נאיפה, מפקד חללי אל אקצא בטול כרם שנידון למאסרי עולם על שורת פיגועים ובהם הפיגוע בקיבוץ מצר בו נרצחו רויטל אוחיון וילדיה מתן ונועם הי"ד. בדף משותפות תמונות מחבלים חמושים, ישנה תמיכה מפורשת במחבלים ומצולמים בוידאו מחבלים חמושים המוסרים הצהרות עם תמונתו של נאיפה.

דף אוהדים נוסף שנמצא ברשת הפייסבוק ללא הפרעה הוא של מוחמד אל-ג'יוסי, ממייסדי גדודי חללי אל-אקצא, שנדון ל-6 מאסרי עולם ו-55 שנים באשמת תכנון פיגוע ירי שבו נרצחו שישה יהודים.

בתמונה שמופיעה בדף עומד ליד ג'יוסי גם רב המרצחים ראאד כרמי מפקד חללי אל אקצא בטול כרם שחוסל בידי ישראל בגין הוצאת עשרות פיגועים רצחניים ובהם פיגועי ירי והתאבדות במרכזי הערים.

דף האוהדים הבא הוא של רמזי עובידה - בכיר חללי אל אקצא ברמאללה וקולונל ברשות הפלסטינית שרצח מספר ערבים שנחשדו בשיתוף פעולה עם ישראל ואחראי לפיגועים. גם הוא נידון לכמה מאסרי עולם.

באסם שתיוי, מחבל משוחרר שישב בכלא עשר שנים על פיגועים (כנראה מכפר קדום). מעלה תכנים רבים על מחבלים חמושים, פיגועים ותהלוכות נשקים, וגם חשבון הפייסבוק שלו פועל ללא הפרעה.

גם פאדי אבו עטיה, מחבל ממחנה אל עמארי שישב בכלא הישראלי 13 שנה פועל ברשת החברתית בלי שחשבונותיו נחסמים. הוא מחזיק גם עמוד פרטי וגם דף אוהדים.

דף נוסף הוא של אשרף זכראנה אבו סאכר – בכיר בגדודי חללי אל אקצה, וזו רשימה חלקית מתוך דפים רבים נוספים שאספנו בזמן קצר.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד