בע"ה ט"ו תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נתפס עדר של ערבי שנכנס לשטחי קבוצת כנרת

בעל העדר נעצר לאחר שהתפרע, והעדר נכלא והועבר לידי משרד החקלאות

  • אוריאל דויטש
  • ז' תשרי תשע"ח - 09:00 27/09/2017
גודל: א א א
העדר שנתפס צילום: יח"צ
העדר שנתפס צילום: יח"צ

שוטרי הסיירת הירוקה בשיתוף מתנדבי ארגון 'השומר החדש' ושוטרים תפסו בלילה הקודם ערבי שעלה עם עדר של 15 ראשי בקר על שטח חקלאי של קבוצת כנרת שבצפון. לקול היהודי נודע כי מדובר בתופעה שחוזרת על עצמה שוב ושוב.

העדר שנתפס, הוחרם ונמסר להסגר במכלאות של משרד החקלאות, ובעל העדר נעצר לאחר שבמהלך התפיסה התעמת עם הכוחות.

בתגובה לתפיסה אמר ראש המועצה האזורית עמק הירדן עידן גרינבאום, "נמשיך ביחד לשמור על שדותינו, לסייע לחקלאות ולחקלאים ונוודא כי שום שטח משטחי המועצה לא יהיה נטול חוק וסדר. אני רוצה להודות לאנשי 'השומר החדש' על עשרות מתנדביו שנמצא בכל רגע בשטח, נאבק לצידנו ומסייע רבות, אנשי הסיירת הירוקה שהגיעו במהירות, שוטרי משטרת טבריה, משמר הגבול והמתנדבים מהעמק וכמובן אנשי המועצה המועצה האזורית עמק הירדן שניהלו את האירוע ודאגו להשלמתו מול הגורמים השונים ואנשי משרד החקלאות".      

רק שלשום דיווח ארגון 'השומר החדש' כי הושחת מוקד השמירה של הארגון בצפורי שבגליל. פעילי הארגון שהגיעו למקום גילו חלון המבנה נעקר, הספרייה הושחתה, וספרי קודש וספרי הגות ציונית נערמו במריצה והוצתו.

"השחתת מוקד שמירה שלנו בציפורי בוונדליזם שכלל שריפת עשרות ספרי קודש והגות ציונית תתקבל במענה הולם של סיוע לעשרות רבות של חקלאים נוספים, וחיבור של עשרות אלפי צעירים וצעירות למורשת ולחזון הציוני", אמרו בתגובה ב"שומר החדש".

בתוך כך, בערב ראש השנה הוגש כתב אישום לכנופייה שהורכבה משני ערבים מיריחו ובדואי מכסייפה, ולה מיוחסות גניבות והתפרצויות רבות ברחבי הארץ, ובהן גניבות בקר וצאן. בין האירועים המיוחסים לכנופייה: גניבת 36 טלאים מהיישוב בית יוסף לפני כשבעה חודשים, גניבת 122 טלאים מהיישובים עלמה ורחוב לפני כחצי שנה, התפרצויות לבתים וגניבת רכב מהיישוב פרזון לפני חמישה חודשים, גניבת משאית מקרית גת בחודש לפני חדשיים, וגניבת עגלים מהיישוב חפץ חיים לפני כחודש. לאחרונה נתפסו חברי החוליה בזמן שגנבו טרקטור חקלאי.

לאחרונה התגברו התנכלויות של בדואים וערבים לחקלאי צפורי ומתנדבי השומר החדש. לפני כשלושה שבועות דיווחו בארגון על שורת תקריות אלימות שכללו השחתת גדרות, נסיון דריסה של מתנדבים וידויי אבנים לעבר רכבי המתנדבים של הארגון.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד