בע"ה י"ט אייר תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

סיכום שבועי: 45 אירועי טרור וארבעה פצועים

בעפולה נדקרה הנערה שובה מלכה. מחבל ערבי ניסה לחדור לבית משפחה בחוות מעון. שוטר ותייר נפצעו במהלך התפרעויות בהר הבית

  • דוד אור שחר
  • א' תמוז תשע"ח - 15:08 14/06/2018
גודל: א א א
סיכום שבועי
סיכום שבועי

ביומן האינתיפאדה המושתקת של הקול היהודי נרשמו במהלך השבוע האחרון 45 אירועי טרור בהם נפצעו ארבעה אזרחים ואנשי כוחות הבטחון.

ביום חמישי שעבר במהלך כניסת כוחות צה"ל לעיר שכם נפצע חייל מאבנים שיידו ערבים לעבר הכוח בו הוצב.

לאורך היום התפרעו ערבים בהר הבית ויידו אבנים וחפצים שונים לעבר תיירים ושוטרים במקום. במהלך ההתפרעויות נפצעו שוטר ותייר.

ביום שישי התפרעו ערבים בכפר נבי סאלח והציתו רכב סמוך לפילבוקס צבאי. סמוך למקום ההתפרעויות נמצא מטען חבלה אותו התכוונו הערבים לפוצץ ככל הנראה.

כמו כן לאורך היום הציתו ערבים שטחים שונים באיזור עוטף עזה כתוצאה מעפיפוני תבערה שהשליכו ערבים. אלפי ערבים הפרעו סמוך לגבול והשליכו רימון ומטען חבלה לעבר חיילים.

במהלך השבת התפרעו ערבים אזרחי ישראל בעיר שפרעם שבגליל כאות הזדהות עם ערביי עזה. כמו כן במוצאי שבת ריססו ערבים גז מדמיע לתוך אוטובוס שהיה בדרכו לכותל המערבי של הר הבית ברחוב סולטן סולימן.

ביום ראשון דווח על כך כי במהלך פעילות כוחות צה"ל בכפר נור א שמס סמוך לטולכרם האיץ רכב נהוג בידי ערבים לעבר מספר חיילים ככל הנראה במטרה לדורסם. החיילים ביצעו ירי לעבר הרכב ולאחר שעצר, נעצרו נוסעיו והועברו לחקירה.

בשעות הערב יידו ערבים בקבוקי תבערה לעבר כלי רכב בכפר עזון שבשומרון. ברחוב סולטן סולימן בירושלים שוב הותקף אוטובוס בדרכו לכותל על ידי נער ערבי שיידה לעברו אבן.

ביום שני דקר מחבל ערבי מג'נין את הנערה שובה מלכה שעיר עפולה בעת שהייתה בדרכה לבחינת בגרות. המחבל אותר לאחר זמן קצר ובמהלך מעצרו נפצע מירי כוחות משטרה, בעקבות כך אושפז בבית החולים. תחילה סירבה המשטרה להודיע כי מדובר בפיגוע והדבר עורר את זעם המשפחה.

בשעות הערב אותר בנס על גג בית במושב במוא"ז חוף אשקלון בלון תבערה אותו השליכו ערבים מרצועת עזה. רבש"צ המושב כיבה את הדליקה בטרם החלה להתפשט.

כמו כן שריפות ענק השתוללו לאורך היום באיזור עוטף עזה. סמוך לאור הנר כילתה השריפה כ-500 דונם של שדות ושטחי מרעה. שריפות נוספות בערו במפלסים, חץ שחור וניר עם.

ביום שלישי נעצר במערת המכפלה ערבי כשברשותו סכין.

בשעות אחר הצהריים שדדו ערבים רכב מנהג יהודי בגוש טלמונים באיומי מברג בנוסף שדדו הערבים גם את מכשיר הפלאפון שלו. הנהג ניצל בנס לאחר שנהג אחר הבחין בו ואסף אותו לרכבו.

סמוך לשעה 23:00 יידו ערבים שלושה בקבוקי תבערה לעבר אוטובוס של תלמידות שנסע בכפר חאוורה. אך בנס לא התלקחו הבקבוקים על האוטובוס.

ביום רביעי בשעת בוקר מוקדמת, הגיע צעיר ערבי לחוות מעון שבדרום הר חברון. הערבי ניסה לחדור לבית משפחה לאחר שעל פי החשד ערך תצפית מוקדמת על הבית וזיהה כי אב המשפחה יצא מהמקום. לאחר שהבחין הערבי כי במקום נמצא גם אחד מבני המשפחה הגדולים נמלט מהמקום לכיוון הכפר טוואני.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון